„Historia pieniądza polskiego” (1.06 – 30.11.2017)

1″Historia pieniądza polskiego”

„Historia pieniądza polskiego” to wystawa posterowa przygotowana jako jeden z elementów projektu edukacyjnego „Jak to z tym pieniądzem było… – czyli historia pieniądza dla maluchów. Edycja piąta”.

Wystawa przygotowana została z myślą o najmłodszych gościach muzeum, tj. uczniach szkół podstawowych uczestniczących w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach wspomnianego programu edukacyjnego. Zaprezentowano na niej przekrojowo tysiącletnie dzieje polskiego pieniądza od czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego, aż do czasów ostatniej wielkiej reformy walutowej, tj. denominacji przeprowadzonej w 1995 roku.

Wystawa udostępniona jest nie tylko uczestnikom projektu edukacyjnego, ale także wszystkim grupom zorganizowanym oraz indywidualnym zwiedzającym, którzy w terminie od 1.06 do 30.11.2017 roku odwiedzą Muzeum Historii Miasta Rzeszowa.