Wakacje w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa – oferta edukacyjna

Zajęcia warsztatowe i lekcje muzealne.

Terminy do uzgodnienia telefonicznego – tel. 17 875 41 99

Zajęcia odbywają się w dniach od wtorku do piątku, w godzinach pracy Muzeum.

04 lipca – 04 sierpnia 2017
Jaki herb Twój?
Podczas zajęć odpowiemy na następujące pytania: co to jest herb? z jakich części się składa? kto się nim posługiwał? gdzie był umieszczany? skąd wziął się wygląd herbu Rzeszowa? Wykonamy także, używając różnych technik plastycznych, herb naszego miasta.

Wiek uczestników: 6 – 12 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 8,00 zł

lipiec- sierpień 2017
Pan Bóg dał jarmarki, a diabeł rymarki – opowieść o dawnym handlu i pieniądzu
Celem zajęć jest przybliżenie w przystępny sposób, dostosowany do wieku uczestników, historii pieniądza oraz roli, jaką odgrywa on w życiu człowieka. Zajęcia edukacyjne odbywają się w oparciu o specjalnie przygotowane pomoce dydaktyczne (domino, puzzle, multimedia). Podsumowaniem zajęć jest gra planszowa „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”. Dzieci uczestniczyć będą także w wybijaniu pamiątkowej monety – „Dukata muzealnego”.

Wiek uczestników: 6 – 9 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 5,00 zł

4 lipca – 4 sierpnia 2017
Staropolski bon ton – obyczaje, zabawy i zajęcia szlacheckie
Jeśli interesujesz się szlacheckim światem, chcesz poznać dawną etykietę, zwyczaje stołowe, podpatrzeć jak wyglądały uroczystości towarzyskie, tańce, czy pojedynki, zapraszamy na zajęcia do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Podczas zajęć zapoznamy Cię także ze staropolskimi grami i zabawami oraz spróbujemy zagrać w „Gąskę” – dawną grę planszową.

Wiek uczestników: 6-15 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 5,00 zł

4 lipca – 4 sierpnia 2017
Poszukiwacze zaginionych skarbów
Znasz legendę o wspaniałym, ogromnym, ukrytym skarbie rzeszowskich Pijarów? Pragniesz zostać jego poszukiwaczem? Na naszych zajęciach odszukasz skarb i pogłębisz swoją wiedzę o wiadomości związane z tą legendą. Obiecujemy! Ciężka praca grup prowadzących poszukiwania zostanie pod koniec lekcji odpowiednio wynagrodzona.

Wiek uczestników: 9-15 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 8,00 zł

18 lipca – 31 sierpnia 2017
Spacerkiem po rzeszowskiej starówce
Zajęcia plenerowe poświęcone historii Rzeszowa. Spacerując po rzeszowskiej starówce uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać dzieje miasta, ale także zobaczyć najstarsze i najciekawsze zabytki: rynek, dawną dzielnicę żydowską, ulicę Pańską, czy zamek.

Wiek uczestników: wszystkie grupy wiekowe
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 5,00 zł

Skip to content