Zakończenie projektu „Jak to z tym pieniądzem było… – czyli historia pieniądza dla maluchów. Edycja piąta”

W dniu 15 listopada br. zakończyły się zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu edukacyjnego „Jak to z tym pieniądzem było… – czyli historia pieniądza dla maluchów”. Zajęcia prowadzone były od 1 czerwca do połowy listopada br. w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, Oddziale Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. W lekcjach dotyczących historii pieniądza uczestniczyło w 51 grupach łącznie 1309 dzieci z klas „O” oraz I-III szkół podstawowych.

W ramach projektu zorganizowany został także wakacyjny piknik edukacyjny „Krąży, krąży złoty pieniądz, czyli popołudniowe gry i zabawy o dawnym i współczesnym pieniądzu”. W trakcie pikniku, który odbył się w dniu 9 lipca br. na wirydarzu Muzeum Okręgowego, odbyły się liczne warsztaty, gry, konkursy oraz pokazy dawnej sztuki menniczej.

Uczestnicy projektu mogli wziąć także udział w konkursie plastyczno-rysunkowym „Zaprojektuj pieniądz przyszłości”.

W dniu 17 listopada br. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej powołanej Zarządzeniem Dyrektora Muzeum Okręgowego w Rzeszowie z dnia 31 maja 2017 roku. W skład Komisja Konkursowa weszli:

• Monika Mularz – Dobrowolska – przedstawiciel NBP Oddział w Rzeszowie
  • Katarzyna Kwiecińska – przedstawiciel Muzeum Okręgowego w Rzeszowie
  • Katarzyna Maźnicka – przedstawiciel Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

Komisja dokonała oceny 190 prac (w tym 67 prac w I kategorii wiekowej oraz 123 w II kategorii wiekowej) nadesłanych do dnia 15 listopada 2017r. ze szkół i przedszkoli z Rzeszowa i okolic.

Przy wyborze prac Komisja Konkursowa brała pod uwagę:

• umiejętność przedstawienia tematu w formie plastycznej,
  • sugestywność przedstawienia tematu,
  • samodzielność wykonania pracy(brak pomocy ze strony osób dorosłych),
  • estetykę, warsztat, oryginalność.

Nagrody w I kategorii (klasy „O”- I) otrzymują:

1. Zuzanna Płaneta

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie, kl. 1 A,

1. Hanna Berkowicz
    Przedszkole Publiczne nr 2 w Rzeszowie, grupa IV,
  2. Magdalena Pięta
    Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie, kl. 1 A.

Nagrody w II kategorii (klasy II – III) otrzymują:

1. Antonina Smaga
    Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie, kl. II A,
  2. Aleksandra Lisowicz
    Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie, kl. III E,
  3. Wiktoria Walawender
    Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie, kl. II A

Nagrody dla opiekunów:

W kategorii I:

1. Edyta Maścidło-Sączawa
    Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie, kl. 1 A,
  2. Magdalena Pacześniak, Agnieszka Łuczyn

Publiczne Przedszkole nr 2 w Rzeszowie,

1. Barbara Gryczan
    Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie.

W kategorii II:
1. Bogusława Pelc-Oważany
Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie,

1. Anna Więcek-Gruca,
    Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się w dniu 28 listopada 2017 r. o godz. 13:00 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie,ul. 3 Maja 19. Zapraszamy!

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.