WARSZTATY – KRÓTKA HISTORIA PEWNEJ KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

Muzeum Historii Miasta Rzeszowa z ogromną przyjemnością zaprasza na zajęcia poświęcone historii bożonarodzeniowej kartki. Kartki odgrywały na przełomie XIX i XX wieku bardzo ważną rolę, dawniej zastępowały bardzo lubiane przez nas dzisiaj krótkie wiadomości wysyłane SMS-em czy mailem.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się kiedy powstały pierwsze kartki świąteczne, jak wyglądały oraz kto wymyślił nazwę pocztówka.

Porozmawiamy także o tradycjach i symbolach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Podczas części warsztatowej wykonamy kartki świąteczne wzorowane na tych dawnych z początku XIX i XX wieku. Mamy nadzieję, że odbiorcom tych pięknych dzieł sprawią one wiele radości.

Zajęcia przeznaczone są dla przedszkoli oraz uczniów klas I-III oraz IV-VII SP.

Zajęcia prosimy rezerwować w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa z tygodniowym wyprzedzeniem – ul. Rynek 12 (wejście od ul. Baldachówka), tel. 17-875-41-99.

Cena biletu dla dzieci i młodzieży szkolnej wynosi 8 zł, uczestnicy nie ponoszą dodatkowych kosztów.