WAKACJE 2018 W MUZEUM HISTORII MIASTA RZESZOWA

Szybkimi krokami zbliżają się wakacje, w związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy następujące propozycje zajęć warsztatowych:

Staropolski bon ton, obyczaje, zabawy i zajęcia szlacheckie.

Jeżeli interesujesz się szlacheckim światem, chcesz poznać dawną etykietę, zwyczaje stołowe, podejrzeć jak wyglądały uroczystości towarzyskie, tańce czy pojedynki zapraszamy na warsztaty do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa.

Podczas zajęć zapoznamy Cię także ze staropolskimi grami i zabawami oraz spróbujemy zagrać w „Gąskę” – czyli dawną grę planszową. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania do 120 min., cena – 8zł za osobę, termin lipiec 2018.

Poszukiwacze zaginionych skarbów.

Znasz legendę o wspaniałym, ogromnym, ukrytym skarbie rzeszowskich Pijarów? Pragniesz zostać jego poszukiwaczem?

Na naszych zajęciach odszukasz skarb i pogłębisz swoją wiedzę.

Obiecujemy! Ciężka praca grup prowadzących poszukiwania zostanie pod koniec lekcji odpowiednio wynagrodzona. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania – do 120 min., cena – 8zł za osobę, termin lipiec 2018.

Spacerkiem po Starym Mieście

Zajęcia plenerowe poświęcone historii Rzeszowa. Spacerując po rzeszowskiej starówce uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać dzieje miasta, ale także zobaczyć najstarsze i najciekawsze zabytki: rynek, dawną dzielnicę żydowską, ulicę Pańską, czy zamek. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania do 90 min., cena – 5 zł za osobę, termin od 12.07 -31.08. 2018.

Jaki herb Twój?

Jest to lekcja podczas której opowiemy o tym, kto i dlaczego posługiwał się herbami, dlaczego wyglądały tak, a nie inaczej, skąd wziął się herb Rzeszowa i do czego służył. Wykonamy także różnymi technikami plastycznymi tuniki rycerskie ozdobione własnymi herbami i herbami Rzeszowa. Zajęcia warsztatowe, przeznaczone dla przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych. Czas trwania – do 120 min, a cena – 8zł za osobę, opiekunowie nie ponoszą kosztów, termin lipiec – sierpień 2018.

Wielka Gra – Historia

Zajęcia warsztatowe w których uczniowie wezmą udział w turnieju gier planszowych: „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”, „Symbole narodowe” i „Korona i serce króla Jana III Sobieskiego”. Wszystkie gry przygotowane zostały przez naszych pracowników, zrealizowane są w postaci wydruków wielkoformatowych, a dla uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania – do 120 min, a cena – 8zł za osobę, termin lipiec – sierpień 2018.

Zamek rzeszowski i jego mieszkańcy

Lekcja warsztatowa poświęcona historii rzeszowskiego zamku i jego mieszkańców, czyli kolejnych właścicieli Rzeszowa. W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się o budowie systemu obronnego zamku, jego częściach składowych. Elementem warsztatowym lekcji jest wykonanie mapy fortyfikacji zamku oraz projekt zegara na wieżę zamkową. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania – do 90 min., cena – 8 zł za osobę, termin od 16.07. – 31.08. 2018.

Zapisy grup i dalsze informacje dostępne są pod numerem telefonu: 17 875 41 99.

 

Skip to content