WAKACJE 2019

          Przed nami długo wyczekiwane wakacje, w związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy następujące propozycje zajęć warsztatowych:

 

Staropolski bon ton, obyczaje, zabawy i zajęcia szlacheckie.

 

Jeżeli interesujesz się szlacheckim światem, chcesz poznać dawną etykietę, zwyczaje stołowe, podejrzeć jak wyglądały uroczystości towarzyskie, tańce czy pojedynki zapraszamy na warsztaty do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa.

Podczas zajęć zapoznamy Cię także ze staropolskimi grami i zabawami oraz spróbujemy zagrać w „Gąskę” – czyli dawną grę planszową. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania do 120 min.,  cena – 8 zł za osobę, termin – lipiec 2019.

 

Poszukiwacze zaginionych skarbów.

Znasz legendę o wspaniałym, ogromnym, ukrytym skarbie rzeszowskich Pijarów?  Pragniesz zostać jego poszukiwaczem?

Na naszych zajęciach odszukasz skarb i pogłębisz swoją wiedzę.

Obiecujemy! Ciężka praca grup prowadzących poszukiwania zostanie pod koniec lekcji odpowiednio wynagrodzona. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania – do 120 min.,  cena – 8 zł za osobę, termin – lipiec 2019.

Spacerkiem po Starym Mieście

Zajęcia plenerowe poświęcone historii Rzeszowa. Spacerując po rzeszowskiej starówce uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać dzieje miasta, ale także zobaczyć najstarsze i najciekawsze zabytki: rynek, dawną dzielnicę żydowską, ulicę Pańską, czy zamek. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania do 90 min., cena – 8 zł za osobę, termin od 15 lipca do 31 sierpnia 2018.

„Zamek rzeszowski i jego mieszkańcy.”

Lekcja warsztatowa poświęcona historii rzeszowskiego zamku i jego mieszkańców, czyli kolejnych właścicieli Rzeszowa. W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się o budowie systemu obronnego zamku, jego częściach składowych. Elementem warsztatowym lekcji jest wykonanie mapy fortyfikacji zamku oraz projekt zegara na wieżę zamkową. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania – do 90 min., cena – 8 zł za osobę. Termin: od 15 lipca do 31 sierpnia 2019 r.

Jaki herb Twój?

Jest to lekcja podczas której opowiemy o tym, kto i dlaczego posługiwał się herbami, dlaczego wyglądały tak, a nie inaczej, skąd wziął się herb Rzeszowa i do czego służył. Wykonamy także różnymi technikami plastycznymi tuniki rycerskie ozdobione własnymi herbami i herbami Rzeszowa. Zajęcia warsztatowe, przeznaczone dla przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych. Czas trwania – do 120 min, a cena – 8 zł za osobę, termin lipiec – sierpień 2019.

Wielka Gra – Historia

Zajęcia warsztatowe w których uczniowie wezmą udział w turnieju gier planszowych: „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”, „Symbole narodowe”, „Korona i serce króla Jana III Sobieskiego”, „Poselstwo – średniowiecze”. Wszystkie gry przygotowane zostały przez naszych pracowników, zrealizowane są w postaci wydruków wielkoformatowych, a dla uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Czas trwania – do 120 min, a cena – 8 zł za osobę, termin od 15 lipca do 8 sierpnia 2019.

„Płk. Leopold Lisa-Kula. Niezłomny bohater ”

 

W setną rocznicę śmierci bohatera walk o niepodległość oraz o kształt granicy wschodniej państwa polskiego – Muzeum Historii Miasta Rzeszowa serdecznie zaprasza na wakacyjne zajęcia edukacyjne jemu poświęcone. Są one przeznaczone dla uczniów klas I – VIII SP . Dodatkowym atutem muzealnej lekcji będzie wystawa poświęcona Pułkownikowi, na której znajdują się pamiątki związane z jego życiem, dokumenty, zdjęcia, oryginalne szarfy, wieńce z odsłonięcia pomnika w 1932 r., itp. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod aktywizujących i dostosowane do wieku uczestników. Czas trwania 60 min, cena 8 zł za osobę, termin – lipiec 2019 r.

„Krótka historia pieniądza”

Celem zajęć jest przybliżenie w przystępny sposób, dostosowany do wieku uczestników, historii pieniądza oraz roli, jaką odgrywa on w życiu człowieka. Zajęcia edukacyjne odbywają się w oparciu o specjalnie przygotowane pomoce dydaktyczne (domino, puzzle, multimedia). Podsumowaniem zajęć jest gra planszowa „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”. Czas trwania 90 min., cena 8 zł, termin lipiec – sierpień 2019.

Zapisy grup i dalsze informacje dostępne są pod numerem telefonu: 17 875 41 99.

 

 

Skip to content