Śladami COP w Rzeszowie

Muzeum Historii Miasta Rzeszowa serdecznie zaprasza do bezpłatnego udziału w questingu „Śladami COP w Rzeszowie”, czyli spaceru z zagadkami, na końcu którego czeka skarb. Questing jest dostępny we wszystkich oddziałach Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, czyli Budynku Głównym, Muzeum Etnograficznym oraz Muzeum Historii Miasta Rzeszowa.

Czym jest questing? Ciekawą formą gry terenowej, która prowadzi Turystę szlakiem zapisanym w rymach i zagadkach. Nagrodą za rozwiązanie zagadek jest skarb, który można odebrać na końcu trasy.

Trasa „Śladami COP w Rzeszowie” prowadzi przez obecne centrum Rzeszowa ścieżkami, którymi kroczyli inżynierowie i robotnicy pracujący w Państwowych Zakładach Lotniczych – Wytwórni Silników nr 2 oraz oddziale poznańskiej Fabryki Obrabiarek i Sprzętu Artyleryjskiego Hipolit Cegielski S.A. Wskazuje na obiekty, które powstały dzięki lokalizacji tych zakładów w mieście, co pozwala poczuć klimat tamtych lat. Czasów, kiedy młoda jeszcze Niepodległa prężnie rozwijała się gospodarczo poprzez szybki rozwój przemysłu połączony z rozbudową zaplecza energetycznego.

Rozpocząć wyprawę można w dowolnym momencie, jednak jej ukończenie możliwe będzie tylko w godzinach otwarcia Muzeum Historii Miasta Rzeszowa.

Przygotujcie dobre buty i ołówek, a gdy wszystko gotowe – czas ruszać w drogę!

Questing organizowany jest w ramach projektu pt. „Budujemy Niepodległą. Dziedzictwo C.O.P. w Rzeszowie”, którego celem jest podniesienie świadomości społeczności lokalnej o wpływie, jaki miała budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego na rozwój i wygląd tej części Polski, a w szczególności Rzeszowa.

Skip to content