Budujemy Niepodległą. Dziedzictwo C.O.P. w Rzeszowie.

Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zaprasza na zajęcia edukacyjne organizowane w ramach projektu „Budujemy Niepodległą. Dziedzictwo COP w Rzeszowie.”

Podstawowym celem projektu jest podniesienie świadomości społeczności lokalnej o wpływie, jaki miała budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego na rozwój i wygląd tej części Polski, a w szczególności Rzeszowa.

Muzeum Historii Miasta Rzeszowa serdecznie zaprasza do BEZPŁATNEGO udziału w zajęciach warsztatowych, które realizowane będą od 30.09 do 20.11.2019 r., przygotowanych dla dzieci w wieku 10 do 15 lat, składających się z 3 modułów:

– teoretyczny, prowadzony w oparciu o wystawę poświęconą dziedzictwu Centralnego Okręgu Przemysłowego w Rzeszowie oraz multimedia,

– gry „Budujemy Niepodległą” – wielkoformatowa gra planszowa o autorskiej formule, której wygranie będzie możliwe tylko dzięki współpracy

– warsztatowy, podczas którego dzieci wykorzystując kolorowe papiery i wydruki wykonają kolaże będące odbiciem zmian, jakie zaszły w mieście poprzez inwestycje COP.

Każdy z uczestników zajęć otrzyma pakiet edukacyjny, na który składają się: mini – wersja gry, książeczka edukacyjna oraz questing „Śladami C.O.P. w Rzeszowie”.

Rezerwacji zajęć można dokonać:

– osobiście w siedzibie Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 12 (wejście od ul. Baldachówka),

– lub telefonicznie, pod numerem (17) 875 41 99.

Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: część zajęć prowadzona jest przez osobę z dedykowanym wykształceniem.

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Skip to content