SZANOWNI PAŃSTWO

Zapraszamy serdecznie w najbliższy piątek, 11 listopada do gmachu głównego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie przy ul. 3 Maja 19 na „LISTOPADOWE SPOTKANIE z HISTORIĄ”. Tym razem będzie poświęcone w całości pracy twórczej Krzysztofa Panasa, znakomitego płatnerza, który wiele lat poświęcił m.in. na zgłębianie tajników wytwarzania stali damasceńskiej. Oprócz Pana Krzysztofa gościć będziemy również Marcina Kościaka, którego głównym przedmiotem zainteresowań są zbroje japońskie. Poniżej przedstawiamy program spotkania:
Program:
14.00 – Marcin Kościak – „Wpływ broni palnej na zbroję japońską w XVI wieku”
14.40 – Krzysztof Panas – „Już za króla Piasta kuto damasta”
15.20 – „Płatnerz musi być muzykiem” – film dokumentalny
15.50 – przerwa
16.00 – Krzysztof Panas – oprowadzanie kuratorskie po wystawie: „Majster i uczniowie. 45-lecie pracy twórczej Krzysztofa Panasa”
Spotkaniu towarzyszyć będzie sprzedaż wydawnictw muzealnych, w tym katalogu wystawy.
Polecamy również kiermasz publikacji wycofanych z zasobu bibliotecznego Muzeum Okręgowego, które będzie można nabyć za przysłowiową złotówkę.