Senioralia Rzeszowskie

Startują tegoroczne Senioralia Rzeszowskie.

Gwiazdami Izabela Trojanowska i Małgorzata Ostrowska

 

W dniach 9-16 września 2023 roku odbędą się tegoroczne Senioralia Rzeszowskie,
w ramach których na terenie całego Rzeszowa zorganizowanych zostanie ponad 40 wydarzeń
o różnorodnej tematyce adresowanych do mieszkańców powyżej 60 roku życia. Tygodniowy cykl zainauguruje występ polskiej piosenkarki Izabeli Trojanowskiej na rzeszowskim Rynku, natomiast wielki finał stanowić będzie koncert ikony polskiej muzyki Małgorzaty Ostrowskiej na miejskich Bulwarach.

W Muzeum Historii Miasta Rzeszowa a także w gmachu głównym Muzeum Okręgowym w Rzeszowie oraz w Muzeum Etnograficznym im. Franciszka Kotuli w dniach 12 – 15 sierpnia 2023 wprowadza się 50% zniżkę na ulgowy bilet wstępu dla wszystkich seniorów (osób powyżej 65 roku życia, emerytów).

Senioralia Rzeszowskie to coroczne wydarzenie, którego celem jest aktywizacja oraz integracja rzeszowskich Seniorów poprzez szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym
i rozrywkowym. Tegoroczna edycja wystartuje w sobotę 9 września 2023 roku o godzinie 15:30 na rzeszowskim Rynku, gdzie odbędzie się wielkie otwarcie z koncertem Izabeli Trojanowskiej. Oficjalną inaugurację poprzedzi barwny korowód Seniorów, który o 15:00 wyruszy z Alei pod Kasztanami.

W kolejnych dniach na terenie całego Rzeszowa zorganizowane zostaną liczne pokazy, warsztaty, prelekcje i wystawy, a posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora będą mogli korzystać
z atrakcyjnych rabatów oferowanych przez instytucje i firmy wspierające realizację tygodniowego przedsięwzięcia. Szczegółowy program znajduje się na stronie
senioralia.rdk.rzeszow.pl, a infolinia dostępna jest pod numerem telefonu 17 748 39 57 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00).

Wielki finał Senioraliów Rzeszowskich odbędzie się w sobotę 16 września 2023 roku w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Tego dnia od godziny 13:00 na uczestników czekać będą takie atrakcje, jak plenerowe targi dla Seniora, występy artystyczne, pokaz mody „Stylowy Senior” oraz koncerty zespołów Klang i Syndrom Wojtuś Pan. Uroczyste zakończenie z koncertem gwiazdy wieczoru, którą będzie Małgorzata Ostrowska nastąpi o godzinie 19:30.

Senioralia Rzeszowskie organizowane są przez Rzeszowski Dom Kultury we współpracy
z Rzeszowską Radą Seniorów oraz Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa pod Honorowym Patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Realizację wydarzenia wspierają: Sponsorzy – Adamed Pharma, Fitness For Life, Leroy Merlin, Leśny Pałac i Pub Spółdzielczy Rzeszów oraz liczni Partnerzy odpowiedzialni za dodatkowe atrakcje dla Seniorów.

 

Skip to content