ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA O HISTORII ŚWIĄTECZNEJ KARTKI POCZTOWEJ

KRÓTKA HISTORIA PEWNEJ KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

Muzeum Historii Miasta Rzeszowa z ogromną przyjemnością zaprasza na zajęcia poświęcone historii wielkanocnej kartki świątecznej. Kartki odgrywały na przełomie XIX i XX wieku bardzo ważną rolę, dawniej zastępowały bardzo lubiane przez nas dzisiaj krótkie wiadomości wysyłane SMS-em czy mailem.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się kiedy powstały pierwsze kartki świąteczne, jak wyglądały oraz kto wymyślił nazwę pocztówka. Porozmawiamy także o tradycjach i symbolach związanych z Wielkanocą.

W części warsztatowej wykonamy kartki świąteczne wzorowane  na tych dawnych z początku XIX i XX wieku. Mamy nadzieję, że odbiorcom tych pięknych dzieł sprawią one wiele radości.

Zajęcia prosimy rezerwować w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa z tygodniowym wyprzedzeniem – ul. Rynek 12 (wejście od ul. Baldachówka), tel. 17-875-41-99.

Cena biletu dla uczniów szkoły podstawowej wynosi 20 zł, zaś dla przedszkoli 15 zł. Uczestnicy nie ponoszą dodatkowych kosztów.